Krystaly, II. část – tvary kamenů

V minulém článku jsme se podívali, jak nás kameny ovlivňují a mění naše energetické pole. Dneska se podíváme na jejich tvary a působení.

Tvarů krystalů je nepřeberné množství, od přírodních hrotů, geod a trsů po ty uměle vytvořené člověkem, jako je srdce, koule, anděl, vejce, pyramidy a nebo třeba lebky.

V surové podobě se nejčastěji setkáváme s hroty.

Tyto hrotové krystaly slouží ke směrování energie a jsou tudíž vhodné pro různé formy léčení. Hrot namířený od těla, odvádí energii pryč. Hrotem namířeným k tělu, energii naopak přivádíme.

Najdeme mnoho různých typů, od přírodních hrotů po léčitelské hůlky a tyčinky.

Další skupinu tvoří tzv. trsy – krystaly seskupené na jedné základně, ze které vyrůstají.

Mohou být velké i malé. Jejich funkcí je šířit energii do okolního prostoru. Stejně tak umí i energii pohlcovat. Dají se využít i k čištění ostatních krystalů (položením na “trs” alespoň přes noc).

Důležité je krystaly k tomuto účelu naprogramovat.

 
IMG-20200914-WA0021

Třetím nejobvyklejším tvarem je geoda: dutinka, s mnoha malými krystalky namířenými dovnitř. Geody ve svém nitru udržují a zesilují energii. Geody je vhodné používat k ochraně a podpoře našeho duchovního růstu. Pomáhají nám bojovat se závislostmi.

Minule jsme si řekli, že broušení kamene lidskou rukou je prospěšné a broušené kameny mají silnější působení, než ty surové.

Nejběžnější bývá broušení kamene do tvaru valounku, aby sedl do ruky. Tvar nemá žádný speciální význam, ale má vytáhnout z kamene to nejlepší, aby mohl ukázat co nejvíc, ze své krásy.

Valounky nám nejčastěji připomínají kouli a někdo je dokonce intuitivně vyhledává, protože mu tento tvar sedí nejvíc. 

valounky

Krystaly vybroušené do tvaru koule, vyzařují energii do všech stran rovnoměrně. Od pradávna fungovaly k věštění, jako taková “okna” k nahlédnutí do budoucnosti či minulosti.

Další z krásných tvarů je vejce.

Krystaly ve tvaru vejce spoutávají a modelují energii. Využíváme je k nalezení bloků v těle a jejich následné nápravě. 

Když je držíme v dlani, přináší uklidnění. Značné využití si našel vejcovitý tvar v odobě yoni-egg, kamenů vybroušených do tvaru vejce, které se používají k práci s yoni (vaginou). 

Krystal se zavede do yoni, aby ji zevnitř léčil a stimuloval vnitřní svalstvo.

Pyramidy svým vrcholkem přesně zaměřují energii a využíváme je k odvádění energií, vyvolání vizí, doplňování energie, ale i k práci s jednotlivými čakrami a rozpouštění bloků, které se v nich mohou usadit.

Obecně tvar pyramidy podporuje a soustřeďuje základní vlastnosti kamenů.

Srdce, andělé, draci a další

Snad všichni milují krystaly ve tvaru srdce a reagují na ně pozitivně. To proto, že tvar srdce v nás evokuje lásku, dobro, krásu a podobnou škálu ušlechtilých pocitů. 

Stejně je to s anděly. Máme je za naše ochránce a průvodce, pomocníky na cestách duše a našeho rozvoje. 

Tyto impulsy ale pochází z našich vizuálních vjemů tvaru a nemají mnoho společného s kamenem samotným.

K ruce jsem si vzala opět práci K. Tag a její snímky fotonovou kamerou. Nejsilnější reakce lidé měli s kameny ve tvaru srdce, ale i lebky. Jednalo se právě o vizuální dojem a srdce prostě vítězilo. 

Po tomto uvědomění, autorka během experimentu zavázala zúčastněným osobám oči, aby se vizuální vjem odrušil. “Výsledek byl ohromující: nyní, kdy bylo vizuální ovlivnění podvědomí vyloučeno, nejsilnější reakce vyvolávala lebka”.
Jste překvapení?

V tomto místě, bych ráda zmínila, že kniha, ze které pochází fotonové snímky kamenů z obou článků se věnuje právě křišťálovým lebkám a jejich poslání zde na Zemi.

Téma pramálo probádané a obestřené mnoha legendami, povídačkami a pověstmi. Tvar lebky pro nás často symbolizuje smrt, temnotu, černé praktiky, piráty, jed atd. Samé negativní vjemy, že?

Poslání křišťálových lebek je opačné. Pokud Vás téma zaujalo tak jako mě, přečtěte si o těchto unikátních “strážcích” v dalším z mých článků ➵

Budeme Vás informovat, až bude produkt na skladě. Zanechte nám prosím Vaši platnou e-mailovou adresu.