Očista domova – vykuřování

Náš domov je neodmyslitelnou součástí našeho života. Přebírá energie, které v něm prožíváme a my zase ty jeho. Je to místo, kde se sebou pracujeme, kde rosteme, ale i se propadáme občas do hlubin beznaděje či zoufalství. Každá myšlenka, kterou promyslíme či pocit, který pocítíme, zůstává v našem prostoru.

 

Pokud třeba přemýšlím v posteli či křesle, je ono místo doslova nasáklé energiemi, ve kterých se pohybuji. Stejné je to s dlouhodobou nemocí či s jiným podobným zátěžovým stavem.

Lidé se pak často diví, proč nemohou dobře usnout nebo proč jim ve všech částech bytu/domu není stejně dobře.

Místo, kde se sebou pracuji, vše na co myslím, vše co cítím se vypouští jako takové obláčky energie, které poletují v daném prostoru a jsou tam, dokud je nevyčistím.

Zachytávají je i ostatní členové rodiny a reagují na ně.

Náš prostor o nás ví úplně všechno. Je s námi pevně sžitý. A má také svoje energetické pole, svoji auru. Může nám hodně síly dávat, pokud o něj správně pečujeme nebo nás také může oslabovat, pokud jej pravidelně nečistíme. Energetická očista domova by měla být pravidelnou součástí našich domovů.

Jak čistit svůj domov?

Mluvím teď o běžném zatížení ze stresu, osobní práce, běžných emocí atd, nikoli o situaci, kdy doma máme nezvané hosty v podobě duchů, cizích entit či jiných nechtěných energií.

Důležitá je v první řadě pravidelnost.

Měli bychom si zvyknout čistit náš prostor spolu s pravidelným úklidem, třeba jednou týdně. Pokud je u nás návštěva, či jsme se v rodině pohádali nebo jsme měli opravdu náročný den, doporučuji dělat očistu i nárazově, při těchto příležitostech.

Je dobré se řídit jednoduchým pravidlem, čím větší „znečištění“, tím silnější kalibr musím použít 😊.

vykuřování

Výbornou pomůckou je vykuřování, kterému se v tomto článku budeme věnovat.

V dalším článku se podíváme na práci s krystaly a dalšími zářiči.

Vykuřovat můžete bílou šalvějí, palo santem, různými směsi trav či bylin, kadidlem a dalšími.

Na co bychom neměli při vykuřování zapomínat a často se děje, je síla záměru. Když běháme po bytě a vykuřujeme a myslíme při tom na nákup, povinnosti či jiné věci, naše energie je roztříštěná a není zaměřená správným směrem.

Vykuřování má pak pramalý efekt. K posilnění záměru bývá k vykuřovadlům přiložena selenitová tyčinka, kterou máte po dobu vykuřování v ruce či kapse.

Selenit pomáhá směrovat energii, udržovat ji ve vysokých vibracích, zostřuje naše záměry a sám o sobě funguje jako silný zářič.

Selenit patří mezi jeden z nejsilnějších kamenů a bývá také právem nazývaný andělským kamenem. Pochází z dávných dob a oplývá velmi silnou magickou silou. Nese v sobě otisk veškerého bytí, které se na Zemi kdy událo.  Spojuje nás s našimi duchovními průvodci, otevírá korunní čakru a umožňuje přístup k duchovnímu vědění.

Je výborný právě na čištění domů a bytů, ale i nás samých od nežádoucích energií. Pokud toužíte po mírumilovném, čistém a klidném domově, nechte tyčinku položenou na svém oltáři nebo jiném čestném místě.

Selenit nám pomáhá v rozhodování, uvidět pro a proti dané situace,  proniknout do jádra věci a získat nadhled. Uklidňuje duševní zmatky a přináší porozumění situacím v reálném životě a pochodům v našem podvědomí. Umírňuje rozjitřené pocity.

Špalíčky santalového dřeva

Santalové dřevo je považované za symbol životní síly.  Očišťuje člověka od všech „hříchů“ a negativních energií a zahání je. Vede nás k vnitřnímu vhledu a nadhledu. Odstraňuje stres a nervozitu. Můžete jej použít nejen k vykuřování, ale i navození důvěrné atmosféry, klidné oázy bezpečí a ke zpomalení, zklidnění.

Santalové dřevo rozpouští temné myšlenky, utěšuje a mírní bolesti hlavy, pomáhá na dýchací cesty. Účinně ničí choroboplodné zárodky a má dezinfekční efekt.

Zároveň má i erotizující efekt a můžeš jej použít i pro intimní chvíle se sebou či s partnerem (partnerkou).

Svazek bílé šlavěje

Bílá šalvěj je považovaná americkými indiány za nejposvátnější bylinu a účinný lék. Má silné očistné účinky. Efektivně očišťuje nejen prostor a předměty, ale i naši duši. V osobní rovině pomáhá při hledání cesty v našem životě a rozpuštění nepotřebných a nechtěných bloků a emocí. Pomáhá posilovat paměť a očišťovat ducha.

Další výbornou esencí je Kadidlo.  Kadidlo je aromatická pryskyřice ze stromu Boswelia. Roste především v Asii a Africe. Patří k velmi starým a posvátným vykuřovadlům již přes 5000let a církev jej používá dodnes, aby zahánělo zlé duchy.

Kadidlo je výborné proti stresu, únavě, depresím, pro zlepšení nálady, ale i k povzbuzení hormonálního systému. Ayurvéda doporučuje krystalky pryskyřice žvýkat, neboť zajišťují zdraví ústní dutiny a zubů. Můžete si olej přidávat do koupele na odbourání stresu či zmírnění PMS.

Kadidlo nejčastěji seženete ve formě oleje do difuzéru, koupele či jen tak na pokožku či krystalků pryskyřice, které položíte na doutnající uhlík.

 

Ať už se rozhodnete vykuřovat svůj prostor čímkoli, po vykuřování jej dobře vyvětrejte.

Péče o náš prostor, by měla být součástí našich životů stejně jako osobní hygiena. Nezapomínejte proto na pravidelnost a sílu vašeho záměru.

V dalším článku se podíváme na další způsoby energetické očisty pomocí krystalů a energetických zářičů.

 

Budeme Vás informovat, až bude produkt na skladě. Zanechte nám prosím Vaši platnou e-mailovou adresu.