Vědomá sexualita – pokračování

Posvátné spojení muže a ženy. Souhra dvou zdánlivě neslučitelných energií, která svým magnetizmem dokáže vytvořit živoucí energetický okruh.

K pochopení principu fungování budeme potřebovat trochu fyziky. My ženy jsme v naší yoni v nejhlubší poloze záporného pólu. Zatímco srdeční oblast je oblastí s maximálně kladným nábojem. A muži to mají přesně naopak. Jejich falus je maximem kladného pólu a srdeční krajině vládne ten s negativním nábojem. 

Už chápete, proč muži méně vyjadřují city na venek, proč méně mluví a proč je jejich falus středobodem? Jejich předurčenost je opačná k té naší ženské.

Aby se vytvořil elektromagnetický fungující okruh, je třeba propojit kladné a záporné póly. To mimochodem vyvolává i onen magnetismus, kterým jsme k partnerovi/partnerce přitahováni. Při spojení muže a ženy, proudí energie z mužova záporného pólu (srdce) do kladného pólu ženy (srdce). Odtud sestupuje do vaginy ženy jakožto k nejhlubší poloze záporu, kde se setkává s maximem kladu – mužovým penisem. A odtud zase nahoru, k zápornému pólu srdce muže.

Proto se mužská energie točí v obráceném rytmu než ženská. Prolíná se našimi energetickými centry, čakrami, v opačném směru. Propojením těchto dvou zdánlivě neslučitelných okruhů vznikne jedno obrovské energetické pole, jehož energetický náboj se zdvojnásobí a vyvolá obrovskou reakci nejen v obou tělech, ale i ve Vesmíru. 

Lidská těla přichází na svět s vrozenou schopností se energeticky rozšiřovat ze sexuálního středu. Pokud správně zvládneme tuto expanzi korigovat, dovede nás ke změněným stavům vědomí – do údolí extatického uvolnění a následně k vrcholu orgasmického vyjádření. Spolu s delfíny (kteří se údajně dokáží při sexuálních hrátkách dostat do ještě větších výšek) jsme jediní, komu je toto umožněno.

S motivem síly stoupající po spirále našich energetických center vzhůru se setkáváme ve východních filozofiích – často symbolizované hadem. Jedná se o duchovní aspekt sexu. Pokud je energie takto vedena vzhůru, jakožto vyjádření vyššího, tvořivého aspektu sexuality, sex chrání tělo, dobíjí jej a je prožíván jako životodárná síla v bytosti člověka.

V tomto pojetí neklademe důraz na biologické početí (s nutností ejakulace a ovulace), ale energie zůstává u partnerů a doslova obnovuje životy, které již existují. K pohybu energie směrem vzhůru pak dochází zcela samovolně a přirozeně. Spojené genitálie produkují energii, která stoupá vzhůru vnitřními kanály až ke žlázám s vnitřní sekrecí, které jsou zdrojem všech hormonálních informací v těle.

Zde trochu odbočím, abych napsala
o důležitosti našich emocí. Výzkumy v 90. letech bylo objeveno, že se v srdci nachází přes 40.000 buněk, které fungují jako malý mozek. Jsou přímo ovlivňované našimi emocemi. 

Tento fakt vědci začali zkoumat po prvních transplantacích srdce, kdy lidé, kteří obdrželi nové srdíčko poznávali místa na kterých nikdy nebyli, začala jim chutnat jídla, která nikdy nejedli, objevili v sobě lásku k činnostem, které nikdy předtím nedělali – ale dárci jejich srdce ano. 

Tyto buňky v srdci jsou přímo spojené s emocemi a tím pádem ovlivňují i náš hormonální systém. Proto je důležitá práce
s našimi emocemi, které potom vyvolávají reakce v celém systému člověka.

Klíčem k rozvinutí energetických kanálů a tím i větší propustnosti energie je poznat sebe sama, protože sex se odehrává v ženě. Muž se o ženském těle nedozví víc, dokud žena nepozná sebe samu. A my ženy jsme naučené na sebe pohlížet zvenku – posuzováním našich tvarů, křivek, velikostí se na sebe díváme pohledem vnějšího pozorovatele. Naším cílem však je pociťovat samu sebe zevnitř.

Pokud se naučíme, jak se zamilovat do svého těla, spojit se s ním zevnitř, vnímat jej všemi svými smysly, změní se naše energetické vyzařování. Začneme kolem sebe šířit energii, které se jen těžko odolává a proměňuje vše ve svém okolí. Žena je prostředím, do kterého muž vstupuje. Když to zjednodušíme – jak se vám vstupuje do místnosti, ke které nemáte žádný vztah, je tam vše stažené, napjaté, neuspořádané, možná přeplněné nábytkem či neuklizené? 

A jaký vjem budete mít z místnosti, která je s láskou opečovávaná, panuje v ní uvolněná atmosféra důvěry a bezpečí, zařízená je pár kousky funkčního nábytku a je cítit, že je jí věnována pravidelná péče?

Stejně jako prostředí ve kterém žijeme má stejný vliv prostředí vaginy na muže. Takový prostor se pak stává naším domovem ve kterém je bezpečné otevřít se a propadnout se do hloubek blažených uvolnění a extatických orgasmů.

Prostředí ženského lůna má na muže transformační vliv. Pokud žena záměrně tvoří poklidné, laskavé prostředí, dokáže prodloužit pohlavní styk, může muži pomoci oddálit ejakulaci, či se jí dokonce i vyhnout, při zachování nejhlubší extáze a prožitku.

Jak na to prakticky? Je dobré si uvědomit, že kolik je na světě žen, tolik je druhů orgasmů. Oprostěte se od vnějšího pohledu srovnávání a soustřeďte se na vaše vlastní prožitky.

Kouzlo spočívá v maximálním uvolnění a důvěře ve svou yoni a naší schopnost přijímání. Nevyvolávej snahu aby se něco stalo, ale pouze přijímej to, co je. Tvá yoni bude přijímat energii do středu tvého těla.

Uvědomte si, na co se soustředíte nejčastěji při sexu – pohyb penisu, dráždění klitorisu, rytmus pohybu těl, kdy už přijde orgasmus nebo třeba aby už „to“ bylo, co je třeba ještě zařídit…? Pusťte všechno a soustřeďte se pouze na to, co je

Nenechte se vylekat, když ze začátku neucítíte nic. Jak jsem psala v minulém díle článku, naše yoni jsou velmi často znecitlivělé, ztuhlé, plné bolesti z traumatizujících styků, zážitků nebo i hloupých narážek od cizích mužů. Důvěřujte svému lůnu a dopřejte si čas. Pouze přijímejte vše, co je.

Často se z hloubek naší yoni, ze středu nás samých, začnou vyplavovat bolesti a traumata nastřádaná z minulosti. A zde přijímá hlavní roli falus vašeho muže. Milující přístup partnera a jeho světlo zářící z hlavy penisu působí léčivě a rozpouští všechna traumata a bolest. 

Vysvětlete svým mužům tento princip, neboť je pak nepřekvapí a nevyleká, když začnete u sexu plakat, když se začne očišťovat jádro vás samých. Váš muž se potom stává vaším ochráncem, skutečnou podporou a partnerem v pravém slova smyslu. 

Vliv, jaký budou mít tyto prožitky na vaše partnerství je tak obrovský, že se z dvou bytostí skutečně stává jeden celek a hloubka vašeho vztahu dostane mnoho nových rozměrů. To je posvátná sexualita. Posvátnost splynutí v naší nejvyšší opravdovosti a nahotě.

Na závěr bych ráda uvedla pár tipů, které se můžou hodit:

Milé ženy, místem, které vyvolává největší vzrušivé vlny do celého pole jsou naše prsa. Ne klitoris, ne vagina, ale prsa. Můžete si vyzkoušet výborné cvičení: Prodýchejte se, uvolněte a začněte se soustředit na svá prsa. Vžijte se do nich. Nechte celý zbytek těla rozplynout a buďte pouze svými ňadry. Prociťujte, jak se cítíte. 

Vedlejším efektem je, že se začne napřimovat naše páteř, otevře se více naše srdeční čakra a zvýší se náš soucit a vnímavost. 

Můžete si na ně položit ruce a pouze vnímat. Věnujte prsům dostatek prostoru i v rámci předehry. Nenechte se vylekat, pokud jsou vám dotyky na prsou nepříjemné (často se to děje u maminek, kdy prsa sloužila jako zdroj výživy pro dítě). 

Začněte prvně sama. Vysvětlete partnerovi, ať vám ruce na prsa pouze položí, nestimuluje, nedráždí, pouze je položí. A vy vnímejte. Postupně se vašim prsům začne vracet citlivost (ano, je to stejné jako s vaginou) a naučíte se přes ně vnímat.

Stejné cvičení můžete dělat se svou yoni. Efekt je vždy větší, hlubší, pokud takto budete trénovat vnímání, když je penis uvnitř. Domluvte se s partnerem a nechte si ze začátku chviličku, pak dvě, tři.. Zastavte veškerý pohyb a pouze vnímejte a prociťujte svou yoni.

A do třetice, prodlužujte dobu „dohry“. Neutíkejte se po sexu hned umýt, nechte penis spočívat uvnitř yoni a vnímejte sama sebe. Dýchejte zhluboka a vnímejte, jak jsou vaše energetická těla nabitá obrovským nábojem. 

Doba dohry je velmi důležitá. Až prodloužíte tuto dobu, budete ji mít navnímanou, pracujte přímo s energií. Nechte ji šířit vašimi těly a stoupat vzhůru vašimi energetickými centry (každý sám za sebe, nemáme právo zasahovat do energetických ani jiných systémů druhých lidí). Tak jako stoupá had… Tím vytvoříme magii posvátné sexuality a dobijeme obě těla dvojplamenů duší.

S nejhlubší láskou, v důvěře, opravdovosti a radosti ze vzájemného splynutí.

Úplným závěrem bych ráda uvedla, že hovořím pouze o heterosexuální sexualitě. Mým cílem není diskriminace homosexuálních párů, ale holý fakt, že nemám s homosexualitou zkušenost, ani zprostředkovanou. 

Samotné mi trvalo, než jsem se začala orientovat sama v sobě a poznala (a stále poznávám) samu sebe. Než jsem začala zachytávat zlomky sexuality mezi mužem a ženou, kterou jsem prožívala a prožívám a myslím si, že je to cesta poznávání, dlouhodobý proces. Proto si nedovoluji vstupovat do oblasti homosexuality, kdy ke zmatkům a nedorozuměním, bolestem a traumatům, které prožívají heterosexuální jedinci, páry přistupují ještě tlaky společnosti, mnohdy i rodin a další mnohem hlubší tlaky, kterým jsou (nejen) homosexuálové vystaveni. 

Ráda bych vás odkázala na nějaký zdroj, který by pojímal homosexualitu z pohledu spirituality, ale nenašla jsem nic z mého pohledu vhodného, samé odborné texty se snahou napasovat vše do „uchopitelného“ rámce… 

Z vašich reakcí ale vím, že otevřená srdce čtou mezi řádky a i z tohoto (a předchozího) textu který není věnovaný primárně vaší situaci si odnášíte cenné informace. A to je pro mě to důležité. Jsme milováni všichni, bez ohledu na sexuální orientaci, barvu pleti, postavení nebo cokoli jiného. 

Božský pramen miluje všechny své děti bezpodmínečnou láskou.

Budeme Vás informovat, až bude produkt na skladě. Zanechte nám prosím Vaši platnou e-mailovou adresu.