Kraniosakrální terapie

Kraniosakrální terapie(cranium = lebka, sacrum = kost křížová; svatyně, chrám) je jemná a velmi příjemná, neinvazivní technika masáže, která se od ostatních liší tím, že jde z části o práci s energií.

Jemnost hmatů ale jen skrývá hlubokou sílu, kterou tato technika má.

V kraniosakrální terapii pracujeme s tzv. kraniosakrálním pulsem, tepem, který je nadřazený tepu srdce i dechu. Kraniosakrální puls je oživovaný naší Duší, naším Světlem.

Technika pracuje s celým nervovým systémem, mozkem i míchou, fasciemi, tekutinami v těle a druhotně i s hormonálním systémem, svaly a kostmi těla.

V českých vodách je tato technika stále nedoceněná, i když v zahraničí (Švýcarsko, Itálie, USA ad.) bývá součástí zdravotnického systému.

Vlivem našich zažitých vzorců chování, myšlení, ale i postojů těla, sedavým způsobem života a pod. dochází k disbalanci v pohybu a volném proudění mozkomíšního moku, což vyvolává celou řadu nežádoucích reakcí v těle.

Metoda kraniosakrální terapie nahlíží na lidskou bytost holisticky, jako na syntézu těla, mysli a duše. Naše tělo má ohromnou schopnost se léčit a vyrovnávat a dělá to každým momentem. Kranisoakrální terapií hledáme přirozenou cestu, jak tělo podpořit, aby se léčilo samo a procesy probíhaly v souladu a hladce.

Kde může kraniosakrální terapie pomoci?

Záběr kraniosakrální techniky je obrovský, neboť přes nervový systém pronikne do celého těla. Další důležitou složku tvoří práce s fasciemi a popřípadě s kostmi. Dokáže ovlivňovat nejen fyzické tělo, ale i mentální programy a naši duši.

Oblasti působení kraniosakrální terapie se týkají všech částí těla a psychiky a tím, že během terapie procházíme celé tělo, můžeme práci zacílit tam, kde je to nejvíc potřeba.

Benefity pro tělo:

 • KOSTI: Bolesti kloubů a páteře (skolióza, ústřel, výhřezy plotének, artróza ad), potíže se zuby a čelistí (čelistní kloub)
 • NERVY: Celá škála potíží spojených s nervovým systémem (nemoci způsobené utlačením nervů nebo špatným prokrvením některé části mozku, včetně následků mozkových příhod, migrény, bolesti hlavy, mentální retardace, epilepsie, autismus, Parkinsonova choroba ad)
 • ZRAK, SLUCH poruchy, které se nelepší klasickou léčbou ale je výborná i k podpoře léčby obzvlášť u nedoslýchavých (tinitus, nedoslýchavost, ad) a s tím související potíže
 • Poruchy ROVNOVÁHY a KOORDINACE pohybů, závratě, špatná artikulace, křeče, tiky
 • ŽENSKÉ POTÍŽE – PMS, hormonální poruchy a nerovnováha, noční pomočování, problémy s otěhotněním, impotence, záněty močových cest – bolest
 • TĚHOTENSTVÍ, příprava na porod, zpracování porodního traumatu (terapie se může provádět i v I. a III. Trimestru, pokud je vše v pořádku
 • ŽENSTVÍ – témata vnitřních aspektů, napojení se na sebe, uzření sebe jako ženy
 • ŘEČ a její poruchy – ráčkování, špatná artikulace ad
 • BOLESTI A POTÍŽE nejrůznějšího původu u dospělých i dětí, Pptíže psychosomatického původu
 • TRÁVICÍ SYSTÉM – bolesti žaludku, potíže s trávením atp.
 • DÝCHACÍ SYSTÉM – dýchací potíže, astma, alergie, záněty (dutin, středního ucha…)
 • KREVNÍ TLAK Vysoký / nízký krevní tlak
 • IMUNITA A VITALITA, detoxikace organismu, imunitní systém, vnitřní síla

Benefity pro duši:

 • PRÁCE S TRAUMATEM – metoda zklidní a odblokuje traumata uložená v podvědomí a problémy těla i duše s tím související, přičemž se odstraní nejen potíže, ale především samotná příčina, traumata a posttraumatické syndromy
 • PORUCHY UČENÍ, koncentrace, hyperaktivita, ADHD
 • STRES, ÚNAVA, ÚZKOST, DEPRESE – psychické i fyzické napětí, stres, chronická únava, nespavost, emoční labilita
 • KST má silný RELAXAČNÍ A MEDITATIVNÍ EFEKT– využijí ji nejen sportovci, ale i manažeři, profese s vysokou psychickou zátěží, pomáhající profese a další podobné
 • Zvyšuje DUCHOVNÍ UVĚDOMĚNÍ A RŮST, podporuje duchovní růst a může pomoci „probudit se“
 • EGO – kraniosakrální terapie pomáhá „odlupovat“ obal okolo duše – ego, čímž otevírá srdce a pomáhá zvyšovat intuici
 • UVOLNĚNÍ – pocit pohody a štěstí, přijímání sebe, cítit se dobře sama se sebou a ve svém těle

Jak je vidět, záběr má kraniosakrální terapie opravdu široký. Mě se nejvíce osvědčilo využívat ji spolu s dalšími technikami, které podporují ozdravné procesy těla a pomáhají duši zbavit se, rozpustit emocionální zátěž, která nám často způsobuje zacyklenost ve vzorcích chování, setrvávání ve starých a nevyhovujících programech a situacích, vztazích s okolím a přístupech k sobě sama.

Každý z nás je jedinečný, proto je třeba hledat vhodný způsob léčení každému klientovi na míru.

Terapii provádí Dominika Mužátková, moje žákyně. Můžete se spolehnout na perfektní péci a zážitek z terapie. 

Jak probíhá terapie?

Na terapii se dostavíte na váš čas. Odložit si či převléknout se můžete v šatně.

Terapii zahajujeme úvodním hovorem, kdy se dotazujeme na zdravotní stav a téma, problém, které vás přivádí. Podle toho pracujeme dále a vybíráme ten nejvhodnější postup pro vás.

Při kraniosakrální terapii leží klient na zádech na masérském lehátku. Masáž se provádí přes oblečení a je velmi jemná a příjemná.

Nejprve vyrovnáme proudění kraniosakrálního rytmu v celém těle, otevřeme čakry chodidel a následně pracujeme v oblasti pánve, hrudi a hlavy. Na závěr máte prostor si poležet, nechat doznít vjemy. Terapii zakončujeme opět společným hovorem. 

Po terapii si nechte ideálně volný den. Respektujte, že pro tělo je takový zásah náročný a potřebuje prostor k regeneraci. Hodně pijte, aby se z organismu mohly vyplavovat nežádoucí látky. Je vhodné mít vodu nakódovanou. A především k sobě buďte jemní a vnímaví, aby měl organismus šanci se krásně regenerovat.

Jak funguje KST?

Kraniosakrální terapie funguje na principu práce s mozkomíšním mokem, který obklopuje nejen mozek, ale i míchu. Tato tekutina funguje stejně jako voda, jako nosič informace pro celý nervový systém a tím i pro celé tělo. Pulsace mozkomíšního moku je v kraniosakrální terapii nazývaná jako kraniosakální rytmus. Tento rytmus je nadřazen tepu našeho srdce, dechu i všem ostatním pochodům v těle, mysli a podvědomí.

Pulsaci kraniosakrálního rytmu zajišťuje zajišťuje naše životní energie – Čchi, vnitřní síla, Átman či jak ji chcete pojmenovat. V kraniosakrální terapii ji nazýváme Dech života.

Tepová frekvence kraniosakrálního rytmu se neměnní, ani vlivem fyzické aktivity. To, co způsobuje změnu rytmu je stres a nemoc.

Stres v lidském těle není pouze ten vědomý, vědomě prožívaný, ale i ten skrytý, kdy naše tělo přirozeně reaguje na stresové situace, my si zvládneme uklidnit hlavu, ale zapomínáme dávat impulsy i našemu tělu, aby se skutečně uvolnilo.

Kraniosakrální terapie uvolňuje i toto přepětí a pomáhá tělu uvést se do rovnováhy a klidu.

Práce s kraniosakrálním rytmem ovšem není jediné poslání terapie. Kraniosakrální technika pracuje i s fasciemi a psychikou, pánví a jejími svaly, psoasem (svalem duše), kostmi (pánevní a klínovou, lebkou atd.), ovlivňuje naše čakry a napomáhá somatoemocionálnímu uvolnění.

Jedním z největších omylů dnešní doby je, že zapomínáme na práci s naším tělem, podceňujeme důležitost fascií a jednotlivých svalů, které nepracují pouze mechanicky, ale i v rovině duše, zapomněli jsme jakou funkci vykonávají kosti a ztratili jsme povědomí o souvztažnostech, které celý mechanismus člověka dokáží udržovat ve výborné kondici.

Kraniosakrální terapie je jednou z nejkomplexnějších metod, která pomáhá člověku rozvzpomenout se na prastarou moudrost Života.

Objednání

Kde: Chrám srdce, Přemyslovská 25, Praha 3

Jak: osobně

Jak dlouho: terapie je v délce 90min

Cena: 3000,- Kč, platí se v hotovosti na místě, po skončení terapie

Objednání: Objednat se můžete zde 

Pokud potřebujete zrušit termín, dejte mi prosím vědět do 10h předchozího dne. Stihnu tak termín nabídnout někomu ze seznamu náhradníků.  Při pozdějším zrušení je účtován storno poplatek v plné výši terapie. Děkuji za pochopení.

Dárkový poukaz

Na kraniosakrální terapii v délce 90 minut

Objednat se

Jméno*
Přijmení*
E-mail*
Telefon
Ulice a č. popisné*
Město*
PSČ*
Přihláška k terapii
Jaký je důvod vaší návštěvy terapie? (Stačí stručně)*
Poznámka
V případě nedostavení se na terapii bez předchozí omluvy či přeobjednání ve stanoveném termínu je účtován storno poplatek v plné výši terapie.
Ohledně domluvení termínu vás budu co nejdříve kontaktovat.
Budeme Vás informovat, až bude produkt na skladě. Zanechte nám prosím Vaši platnou e-mailovou adresu.