Kraniosakrální terapie

Kraniosakrální terapie(cranium = lebka, sacrum = kost křížová; svatyně, chrám) je jemná a velmi příjemná, neinvazivní technika masáže, která se od ostatních liší tím, že jde z části o práci s energií.

Jemnost hmatů ale jen skrývá hlubokou sílu, kterou tato technika má.

V kraniosakrální terapii pracujeme s tzv. kraniosakrálním pulsem, tepem, který je nadřazený tepu srdce i dechu. Kraniosakrální puls je oživovaný naší Duší, naším Světlem.

Technika pracuje s celým nervovým systémem, mozkem i míchou, fasciemi, tekutinami v těle a druhotně i s hormonálním systémem, svaly a kostmi těla.

V českých vodách je tato technika stále nedoceněná, i když v zahraničí (Švýcarsko, Itálie, USA ad.) bývá součástí zdravotnického systému.

Vlivem našich zažitých vzorců chování, myšlení, ale i postojů těla, sedavým způsobem života a pod. dochází k disbalanci v pohybu a volném proudění mozkomíšního moku, což vyvolává celou řadu nežádoucích reakcí v těle.

Metoda kraniosakrální terapie nahlíží na lidskou bytost holisticky, jako na syntézu těla, mysli a duše. Naše tělo má ohromnou schopnost se léčit a vyrovnávat a dělá to každým momentem. Kranisoakrální terapií hledáme přirozenou cestu, jak tělo podpořit, aby se léčilo samo a procesy probíhaly v souladu a hladce.

Kde může kraniosakrální terapie pomoci?

Záběr kraniosakrální techniky je obrovský, neboť přes nervový systém pronikne do celého těla. Další důležitou složku tvoří práce s fasciemi a popřípadě s kostmi. Dokáže ovlivňovat nejen fyzické tělo, ale i mentální programy a naši duši.

Oblasti působení kraniosakrální terapie se týkají všech částí těla a psychiky a tím, že během terapie procházíme celé tělo, můžeme práci zacílit tam, kde je to nejvíc potřeba.

Benefity pro tělo:

 • KOSTI: Bolesti kloubů a páteře (skolióza, ústřel, výhřezy plotének, artróza ad), potíže se zuby a čelistí (čelistní kloub)
 • NERVY: Celá škála potíží spojených s nervovým systémem (nemoci způsobené utlačením nervů nebo špatným prokrvením některé části mozku, včetně následků mozkových příhod, migrény, bolesti hlavy, mentální retardace, epilepsie, autismus, Parkinsonova choroba ad)
 • ZRAK, SLUCH poruchy, které se nelepší klasickou léčbou ale je výborná i k podpoře léčby obzvlášť u nedoslýchavých (tinitus, nedoslýchavost, ad) a s tím související potíže
 • Poruchy ROVNOVÁHY a KOORDINACE pohybů, závratě, špatná artikulace, křeče, tiky
 • ŽENSKÉ POTÍŽE – PMS, hormonální poruchy a nerovnováha, noční pomočování, problémy s otěhotněním, impotence, záněty močových cest – bolest
 • TĚHOTENSTVÍ, příprava na porod, zpracování porodního traumatu (terapie se může provádět i v I. a III. Trimestru, pokud je vše v pořádku
 • ŽENSTVÍ – témata vnitřních aspektů, napojení se na sebe, uzření sebe jako ženy
 • ŘEČ a její poruchy – ráčkování, špatná artikulace ad
 • BOLESTI A POTÍŽE nejrůznějšího původu u dospělých i dětí, Pptíže psychosomatického původu
 • TRÁVICÍ SYSTÉM – bolesti žaludku, potíže s trávením atp.
 • DÝCHACÍ SYSTÉM – dýchací potíže, astma, alergie, záněty (dutin, středního ucha…)
 • KREVNÍ TLAK Vysoký / nízký krevní tlak
 • IMUNITA A VITALITA, detoxikace organismu, imunitní systém, vnitřní síla

Benefity pro duši:

 • PRÁCE S TRAUMATEM – metoda zklidní a odblokuje traumata uložená v podvědomí a problémy těla i duše s tím související, přičemž se odstraní nejen potíže, ale především samotná příčina, traumata a posttraumatické syndromy
 • PORUCHY UČENÍ, koncentrace, hyperaktivita, ADHD
 • STRES, ÚNAVA, ÚZKOST, DEPRESE – psychické i fyzické napětí, stres, chronická únava, nespavost, emoční labilita
 • KST má silný RELAXAČNÍ A MEDITATIVNÍ EFEKT– využijí ji nejen sportovci, ale i manažeři, profese s vysokou psychickou zátěží, pomáhající profese a další podobné
 • Zvyšuje DUCHOVNÍ UVĚDOMĚNÍ A RŮST, podporuje duchovní růst a může pomoci „probudit se“
 • EGO – kraniosakrální terapie pomáhá „odlupovat“ obal okolo duše – ego, čímž otevírá srdce a pomáhá zvyšovat intuici
 • UVOLNĚNÍ – pocit pohody a štěstí, přijímání sebe, cítit se dobře sama se sebou a ve svém těle

Jak je vidět, záběr má kraniosakrální terapie opravdu široký. Mě se nejvíce osvědčilo využívat ji spolu s dalšími technikami, které podporují ozdravné procesy těla a pomáhají duši zbavit se, rozpustit emocionální zátěž, která nám často způsobuje zacyklenost ve vzorcích chování, setrvávání ve starých a nevyhovujících programech a situacích, vztazích s okolím a přístupech k sobě sama.

Každý z nás je jedinečný, proto je třeba hledat vhodný způsob léčení každému klientovi na míru.

Terapii provádí Dominika Mužátková, moje žákyně. Můžete se spolehnout na perfektní péci a zážitek z terapie. 

Jak probíhá terapie?

Na terapii se dostavíte na váš čas. Odložit si či převléknout se můžete v šatně.

Terapii zahajujeme úvodním hovorem, kdy se dotazujeme na zdravotní stav a téma, problém, které vás přivádí. Podle toho pracujeme dále a vybíráme ten nejvhodnější postup pro vás.

Při kraniosakrální terapii leží klient na zádech na masérském lehátku. Masáž se provádí přes oblečení a je velmi jemná a příjemná.

Nejprve vyrovnáme proudění kraniosakrálního rytmu v celém těle, otevřeme čakry chodidel a následně pracujeme v oblasti pánve, hrudi a hlavy. Na závěr máte prostor si poležet, nechat doznít vjemy. Terapii zakončujeme opět společným hovorem. 

Po terapii si nechte ideálně volný den. Respektujte, že pro tělo je takový zásah náročný a potřebuje prostor k regeneraci. Hodně pijte, aby se z organismu mohly vyplavovat nežádoucí látky. Je vhodné mít vodu nakódovanou. A především k sobě buďte jemní a vnímaví, aby měl organismus šanci se krásně regenerovat.

Jak funguje KST?

Kraniosakrální terapie funguje na principu práce s mozkomíšním mokem, který obklopuje nejen mozek, ale i míchu. Tato tekutina funguje stejně jako voda, jako nosič informace pro celý nervový systém a tím i pro celé tělo. Pulsace mozkomíšního moku je v kraniosakrální terapii nazývaná jako kraniosakální rytmus. Tento rytmus je nadřazen tepu našeho srdce, dechu i všem ostatním pochodům v těle, mysli a podvědomí.

Pulsaci kraniosakrálního rytmu zajišťuje zajišťuje naše životní energie – Čchi, vnitřní síla, Átman či jak ji chcete pojmenovat. V kraniosakrální terapii ji nazýváme Dech života.

Tepová frekvence kraniosakrálního rytmu se neměnní, ani vlivem fyzické aktivity. To, co způsobuje změnu rytmu je stres a nemoc.

Stres v lidském těle není pouze ten vědomý, vědomě prožívaný, ale i ten skrytý, kdy naše tělo přirozeně reaguje na stresové situace, my si zvládneme uklidnit hlavu, ale zapomínáme dávat impulsy i našemu tělu, aby se skutečně uvolnilo.

Kraniosakrální terapie uvolňuje i toto přepětí a pomáhá tělu uvést se do rovnováhy a klidu.

Práce s kraniosakrálním rytmem ovšem není jediné poslání terapie. Kraniosakrální technika pracuje i s fasciemi a psychikou, pánví a jejími svaly, psoasem (svalem duše), kostmi (pánevní a klínovou, lebkou atd.), ovlivňuje naše čakry a napomáhá somatoemocionálnímu uvolnění.

Jedním z největších omylů dnešní doby je, že zapomínáme na práci s naším tělem, podceňujeme důležitost fascií a jednotlivých svalů, které nepracují pouze mechanicky, ale i v rovině duše, zapomněli jsme jakou funkci vykonávají kosti a ztratili jsme povědomí o souvztažnostech, které celý mechanismus člověka dokáží udržovat ve výborné kondici.

Kraniosakrální terapie je jednou z nejkomplexnějších metod, která pomáhá člověku rozvzpomenout se na prastarou moudrost Života.

Objednání

Kde: Chrám srdce, Přemyslovská 25, Praha 3

Jak: osobně

Jak dlouho: terapie je v délce 90min

Cena: 3000,- Kč, platí se v hotovosti na místě, po skončení terapie

Objednání: Objednat se můžete zde nebo emailem terapie@albinaflanderova.cz

Pokud potřebujete zrušit termín, dejte mi prosím vědět do 10h předchozího dne. Stihnu tak termín nabídnout někomu ze seznamu náhradníků.  Při pozdějším zrušení je účtován storno poplatek v plné výši terapie. Děkuji za pochopení.

Dárkový poukaz

Na kraniosakrální terapii v délce 90 minut

Objednat se

Jméno*
Přijmení*
E-mail*
Telefon
Ulice a č. popisné*
Město*
PSČ*
Přihláška k terapii
Jaký je důvod vaší návštěvy terapie? (Stačí stručně)*
Poznámka
V případě nedostavení se na terapii bez předchozí omluvy či přeobjednání ve stanoveném termínu je účtován storno poplatek v plné výši terapie.
Ohledně domluvení termínu vás budu co nejdříve kontaktovat.
Budeme Vás informovat, až bude produkt na skladě. Zanechte nám prosím Vaši platnou e-mailovou adresu.