Peníze

Téma, které hýbe světem, rodinami, jednotlivci, osudy…

Nedávno jsem mluvila s mojí kamarádkou. Říká mi: „víš, vlastně náš jediný problém ve vztahu jsou peníze.“ Hodně jsem o tom přemýšlela, neboť mě tahle věta zasáhla. 

Co všechno by bylo jinak, kdyby byla hojnost peněz? Kolik lidí by se nerozvádělo, nehádalo, splnilo si své sny, uskutečnili své úžasné nápady a cíle? Přemýšleli jste někdy o tom?

9E332B01-E3F4-466A-8C58-BF5BC237E16C

Uvědomila jsem si, že je to tak hluboké téma, jako lidstvo samo. Kde se v nás vzala myšlenka/vzorec, že jsme hříšní a nezasloužíme si žít v hojnosti? Kde se vzalo přesvědčení, že chudoba je nějaká ctnost?

Dnes si myslím, že je za tématem peněz velmi hluboký úkol sebehodnoty celého lidstva. V oběhu peněz, je totiž energie nás všech. Naše vlastní cena, naše důležitost a potřebnost, naše vztahy, naše bolest, naše bída, ale i tvořivost.

Je spousta lidí, kteří říkají my se máme rádi a to stačí, víc nepotřebujeme. Skutečně ne?

Já jsem si to totiž říkala taky. Pamatuji si přesně na dobu, kdy jsem si říkala radši míň peněz a být spolu než jich mít hodně. Cítila jsem se provinile, když jsem měla peněz víc než ostatní… Přitom nešlo o žádné závratné částky, ale mé hloupé nastavení.

 

A tak jsem dostala málo. Dostala jsem se do situací, kdy jsem měla tak málo, že jsem neměla na jídlo pro mé dítě. Můj syn mě prosil o pribiňáka a já se v tom obchodě rozbrečela, protože jsem nemohla těch 20,- Kč obětovat…

Byla to doba, kdy mi bývalo ze stresu z peněz tak zle, že jsem myslela, že umřu. Chtěla jsem umřít a nežít už ten zbytečný život… V různých záchvatech zoufalství jsem se chtěla rozvést, protože za to určitě může můj muž – ó ego, jak snadné je přehodit zodpovědnost na druhého a dát od jádra věci ruce pryč 🙂

Tenkrát v tom krámě, jsem dostala hrozný vztek. Uvnitř jsem křičela na Boha, že to takhle prostě odmítám! Že jestli mám být šťastná, nemůžu takhle živořit. Že musí najít způsob, jak ke mně peníze dostat.

Vzala jsem pribiňáka, s tím vztekem otočeným k Nebeskému Otci a řekla mu: „Tohle prostě zařídíš, já už to odmítám!“ A koupila ho.

Tenkrát jsem si neuvědomila, že jsem udělala první šnečí krůčky ke změně: Přestala se bát a postavila sama sebe jako prioritu. A taky v tom byl podíl důvěry, že Nebeský zařídí, aby bylo co k večeři na další den.

Uplynulo od té doby několik let a já se postupně stále učím a zvědomuji si tohle téma. Objevila jsem jakou roli ve vztahu k penězům hraje strach. A také moje přesvědčení. V posledních dvou letech se mi mnohokrát vybavoval jeden z mých minulých životů, kdy jsem se jako chudá jeptiška mrskala v tmavých kamenných zdech nějakého kláštera a myslela si, že to je cesta k Bohu – bolest a utrpení. Sliby chudoby, které mi měly zařídit postup k Němu. Mnoho jsem toho rozpouštěla, ze svých převzatých názorů „že mi málo stačí“, „že se o penězích nemluví“, „že částka na výplatní pásce je tabu“, „že se máme rádi a to stačí“ atd.

Dnes už vím, že ne. Vážně mi to nestačí! A jestli mám zářit svým nejjasnějším světlem, potřebuji k tomu peníze.

Moje učení v tomhle rozhodně není u konce a věřte, že se učím zdokonalovat každý den. Ale třeba vám pár tipů, které se mi povedlo si zvědomit, pomůže na vaší cestě.

Tak zaprvé, chudoba není ctnost, ale nemoc!

Ne, Nebeský nás opravdu nestvořil, abychom přežívali v chudobě a bídě. Je to chybný program v našich hlavách, kterému jsme uvěřili. Tak, jak to většinou s chybnými programy bývá. Jak se ho zbavit, je individuální, neboť jeden může mít vzpomínky na život jeptišky, jiný mohl dát slib chudoby, další se peněz mohl zřeknout, většina z nás v tom byla vychovaná, je počestné být chudý, hodně peněz nelze získat čestně, úspěch si musíš vydřít atd. Podle toho je třeba i postupovat a odkrývat tyto vzorce v sobě.

Od útlého věku jsme výchovou formováni a utvrzováni v lekcích, které jsme si sem přišli zmistrovat. Maminko, až vyrostu, tohle auto budu mít říká chlapeček před zaparkovaným BMV. A maminka se smutným výrazem pronese hm..to budeš muset hodně pracovat (dítě si ukládá program, bez dřiny to nejde) v tom lepším případě. V tom horším, rovnou všechny sny svého dítěte pohřbí v pár slovech „to je moc drahé“. Znáte to? Ať už z pozice rodiče či dítěte?

Zkuste přijmout fakt, že si peníze zasloužíte jen tím, že jste. Nepřipomíná vám to cvičení se sebeláskou a sebehodnotou? Jak přes kopírák, že? Po svých zkušenostech bych řekla, že je v tom přímá úměra. Pracujte na obojím, aby to bylo v rovnováze.

Dalším obrovským hybatelem je strach

Jakmile máme strach, blokujeme si přísun peněz. Vibrujeme ve špatném vibračním poli a peníze se k nám nemohou dostat. Pracujte s tím. Uvolňujte ty svíravé okovy a vytvářejte místo strachu důvěru a lásku. Přestaňte mít o peníze strach a osvoboďte se. Tak jednoduché to je! Ale tento krok se třeba mě, nejhůř udržuje. Protože mám přece rodinu, děti, poplatky atd. Když se uvolníte a zůstanete v důvěře, Nebeský vždy najde způsob, jak k vám potřebnou sumu dostat. I když se to zdá reálně nemožné. Jen je třeba si to neblokovat hlavou a nepovažovat to za nemožné.

8C175F6F-BC77-41BB-930D-207602E40DB4

Vztah k penězům

Jak o penězích mluvíte a jak se při tom cítíte?

Jsou to prachy, neosobní papíry, špína? Máte zase blbý poplatky, další za…ná složenka? Pozorujte, jak se cítíte ve vztahu k poplatkům a jak o penězích mluvíte.

Jestli máte vztek, strach, zlost, frustraci či cokoli z té škály emocí „pod nulou“, změňte to. Jen vy sami dokážete přepsat svoje vzorce a začít se osvobozovat z chudoby a utrpení.

Dalším důležitým aspektem je mít SEN

Pokud nesníme, nemáme „cíl“, umíráme, protože nemáme pro co žít. Nemáme ten motor, který nás žene a drží ve chvílích, kdy všechno ostatní kolabuje a všechny jistoty mizí (jak krásné cvičení v dnešní době, že?). Když někdo řekne, že měl výborný plán, nápad jak uskutečnit něco, splnit si svůj sen, ale neměl peníze, všichni to bereme jako platnou omluvu. Jasně, neměl peníze, nesplnil sen. A tak umíráme a sníme míň a míň. 

Zaživa pohřbíváme úžasné nápady a revoluční změny, protože nemáme peníze. Dovolte si snít pro sebe to nejlepší. Dovolte si vystoupit z těchhle bolestných a zbytečných postojů.

Existuje samozřejmě mnoho dalších faktorů – jako třeba držet příjmy a výdaje v rovnováze, hledat způsoby jak příjmy zvýšit, vytvářet rezervy atd atd. To jsou běžně popsané nástroje v literatuře a najdete jich mnoho. Vyberte, co vám zní nejvíc a prohlubujte svůj vztah k penězům. Mým prvotním cílem bylo soustředit se na duchovní rozměr této roviny.

Na závěr připojuji channeling, který jsem k tématu obdržela:

„Hojnost peněz úzce souvisí s vaší vlastní hodnotu. Meditujte na toto téma a vytvářejte lepší zítřky nejen pro sebe, ale i pro své děti. Obzvlášť silně apelujeme na rodiče, neboť oni vychovávají novou generaci a my všichni potřebujeme, aby to byla generace svobodná. Odhoďte už okovy chudoby a povstaňte z popela bídy. Zroďte se do reality plné hojnosti a blahobytu, protože pro nic jiného jste nebyli stvořeni.

Pochopte už konečně, že ten, kdo vás drží za mřížemi bídy jste vy sami. Pusťte všechny naučené a pomyslné jistoty, kterými se snažíte udržet neudržitelné a během zkušenosti přirovnatelné ke skoku z letadla, kterým váš život je, si užívejte volného pádu – tu důvěru a radost, že nemůžete dopadnout jinam, než do měkoučké peřinky náruče vašeho Nebeského otce!

Už není čas podporovat staré a nefunkční. Vy všichni jste tu, abyste pochopili tuto zkoušku a změnili paradigma, které vás svazovalo tolik tisíců let.

Tvořte hojnost, neboť tou, váš život je. Hojností všeho, na co pomyslíte a co vytvoříte.

Buďte v lásce, milovaní.“

Z celého srdce přeji hojnost a dostatek nám všem. 

S láskou, Albína

PS: Krystal, který podporuje hojnost a příliv peněz je citrín! Tak směle k němu 🙂

Budeme Vás informovat, až bude produkt na skladě. Zanechte nám prosím Vaši platnou e-mailovou adresu.

No fields found, please go to settings & save/reset fields